Kurumsal

Misyon

Sabancı Topluluğu’nun ulusal markalarından Çimsa olarak 50 yıldır toplum, çevre ve ülke ekonomisinde değer yaratıyor, gelecek nesiller için yarınları şekillendiriyoruz. 

1972 yılında Mersin’de başlayan yolculuğumuz hem ülkemizde hem de dünyanın farklı bölgelerinde devam eden başarılarla devam ediyor. Bir çimento ve yapı malzemeleri şirketi olarak geniş ürün yelpazemizle hem ülkemize hem de dünyanın birçok ülkesine ürünlerimizi satıyoruz. Pazar odaklı yaklaşımımız ve geniş dağıtım ağımız ile sektörümüzdeki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri dikkatle takip ediyor, yenilikçi ürünler geliştiriyor ve müşterilerimizin (farklı) ihtiyaçlarını karşılayan özel çözümler sunuyoruz. 

İş yapış biçimlerinin değiştiği, yeni ekonomik modellerin oluştuğu günümüzde sektörde fark yaratan yenilikçi çalışmalarımızı sürekli geliştiriyor; rekabet koşulları ve müşteri beklentilerinin değişimiyle oluşan fırsatları sürekli değerlendiriyoruz. Gelecek nesillerin ihtiyacı olan yaşam alanları ve gerekli altyapının tesisi için bu fırsatları hayata geçiriyor; bugün olduğu gibi gelecek için de sorumluluk taşıyoruz. 

misyon
vizyon

Vizyon

Esnek iş modelimiz, kapsayıcı prensiplerimiz ve ortak değerlere sahip çalışanlarımızla fark yaratarak, sektörümüzdeki öncü konumumuzu daha da ileri taşımayı hedefliyoruz. 

Şeffaflık, güven, insana ve çevreye sorumluluk, çağın gerektirdiği şekilde gelişim ve değişim, müşteri ve çalışanların mutluluğu en önemli ortak değerlerimiz arasında yer alıyor. 

Küresel ekonominin bir parçası olmaya devam etmemiz için, insana ve çevreye saygılı yaklaşımımız doğrultusunda yeşil dönüşümün gerekliliklerini yerine getiriyor ve sürdürülebilir kalkınmaya ulaşmak için çok çalışıyoruz. Karbon ayak izinin azaltılması, maliyet optimizasyonu, enerji verimliliği, çevre dostu ürünler gibi konular sürdürülebilirlik hedeflerimiz içinde en başta yer alıyor. 

Hedefimiz; gerçekleştirdiği yenilikler ile sektöre öncülük eden, Ar-Ge ve dijital dönüşüm konusunda kendisini sürekli geliştiren, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ile mücadele konularına her zamankinden daha fazla önem veren, müşterilerimizin, çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve hissedarlarımızın tercih ettiği uluslararası bir çimento ve yapı malzemeleri şirketi olmaktır. 

Çimsa olarak 50. yılımızda bu yazdıklarımıza tüm içtenliğimizle inanıyor ve gerçekleştirmek için çok çalışacağımıza söz veriyoruz.