Kurumsal

Engelliler Haftası

Çimsa, Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile engelleri ortadan kaldırmak için 2015 yılında Mersin Engelliler Haftası kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiştir. 4 yıldır büyüyerek devam eden kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında Engelliler Haftası’nda Mersin’deki engelli bireylere akülü tekerlekli sandalye hediye edilmektedir.

Engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olması konusunda farkındalık yaratılması amaçlanan projede, dünyada ve Türkiye’de engelli bireylerin karşılaştıkları sorunlar ve toplumun farklı segmentlerine düşen sorumlulukların altı çizilerek; engelleri ortadan kaldırmak için işbirlikleri düzenlenmektedir. Bu işbirliği içerisinde hareket eden Çimsa; 2015 yılında 25 adet, 2016’da 36 adet, 2017 ve 2018 yıllarında ise 50’şer adet olmak üzere toplam 161 adet akülü tekerlekli sandalye hediye etmiştir.

2015 yılında başlatılan ve aralıksız devam eden kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile engellilerin toplumsal hayata katılmaları için katkı sağlanması hedeflenmektedir.


English Spanish Türkçe